Знімні апарати

На озброєнні ортодонтів стоматологічної клініки "Дент-Л" безліч сучасних методик та способів впливу на стан зубощелепної системи. Це і міотерапія, і різні апарати – функціональні та механічні. Одні з них впливають безпосередньо на зуб, поступово рухаючи та повертаючи його, інші – впливають на м'язи обличчя, поступово привчаючи їх до нового, спочатку незвичного, але правильного положення, і таким чином коригуючи порушення.

Всі механічні ортодонтичні апарати можна розділити на знімні та незнімні. До знімних відноситься звична ортодонтична пластинка, в яку включаються гачки і пружинки, а також інші елементи, що змушують рухатися зуб, що неправильно стоїть. Найбільше застосування з-поміж незнімних механічних апаратів на сьогоднішній день отримали брекет-системи.

Брекети – найсучасніша, фізіологічна незнімна ортодонтична апаратура, що дозволяє переміщати зуби у всіх трьох площинах. Незнімна апаратура вбудовується в ротову порожнину на весь курс лікування. Дужки-брекети фіксуються на поверхню зубів за допомогою спеціального клею.

Брекет-система складається з набору брекетів – 10 з яких кріпляться на зуби верхньої та 10 на зуби нижньої щелепи, опорних кілець, що кріпляться на корінні зуби та силової дуги. Брекети кріпляться до дуги лігатурами. Залежно від необхідного зусилля силові дуги бувають різного перерізу та діаметру, тому кожній дузі відповідає певний тип брекетів. Крім того, кожен брекет має чітке призначення – залежно від виду зуба змінюється розмір та кут прорізу паза.

На початку лікування мало кому з пацієнтів вдається повністю уникнути неприємних відчуттів, які супроводжують виправлення прикусу. Це і деякий біль, що має місце протягом приблизно тижня через встановлення брекетів, і подразнення і натирання слизової оболонки щік або язика, і тоді постає питання: а чи бувають знімні брекети?

На жаль, відповідь однозначна: знімних брекетів не буває. Апарат для ефективного лікування доведеться носити від півроку до двох років, залежно від тяжкості цього стану, а через період активного лікування - ще якийсь час доведеться носити брекети, або інші апарати - для закріплення отриманого результату. Цей період після активного лікування називається ретенційним і потрібен для того, щоб зуби не почали повертатися у звичне, неправильне положення. Протягом цього періоду лікар-ортодонт може призначити знімні апарати - ретейнери, а в деяких випадках може призначити навіть функціональні апарати, які потрібно буде носити лише вночі та годину-півтори вдень.